Trafiğin ve buna bağlı olarak da ulaşımın giderek artış gösterdiği günümüzde toplu taşıma araçlarından çok özel araçlar tercih edilmektedir. Bunun sebepleri genel olarak aile olması bazen ise işinizin gereği bunu yapmak durumunda kalabilirsiniz. İş hayatında ve özel hayatta özel araçlar insanların beklide en önemli varlıkları olarak karşımıza çıkmaktadır. Mersin ili bölgesinde bulunan turistik alt yapısıyla bir cazibe haline gelmiştir ayrıca burada çok fazla otelde bulunmaktadır. Dışarıdan gelen turistlerin sayısı da her geçen gün çoğalmaktadır. Rent A Car Silifke aktif araç kiralama ile kiraladığınız otomobillerle çok rahat bir biçimde dolaşabilirsiniz.

Araç Kiralarken Nerelere Dikkat Edilmelidir?

İlk başta internetten veya bir rent a car ofisine giderek ilk adımı atınız. Öncelikli olarak sormak istediğiniz yer aracın rent a car kaskosu olup olmadığıdır. Çünkü bireysel kasko ile rent a car kaskosu arasında çok fazla fark vardır. Herhangi bir olumsuz durum halinde sizlere ciddi sorunlar yaşatabilir. Bu yüzden ilk başta ren a car kaskosuna önem vermeniz gerekmektedir. Rent a car kaskosu olmayan yerlerden kesinlikle araç kiralamayınız. Rent A Car Silifke aktif araç kiralama bir cazibe merkezidir. Burada bulunan birçok firmanın rent a car kaskosu bulunmaktadır ancak yinede siz kontrol etmeyi unutmayın.

Genç Arabaların Tercih Ediniz

Ren a car’dan araç alırken aracın en fazla 3 yaşında olması gerektiğini unutmayın. 3 yaşından daha büyük araçları kesinlikle kullanmayın. Kiralayacağınız aracın garanti süresi kesinlikle olmalı. Bunun nedeni ise araçla ilgili sizin bilmediğiniz bir durumdan kaynaklanan bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda ya da aracı daha önce kullanan kişi problem yaratmış olabileceğini asla unutmayın. Kiralayacağınız araç kesinlikle garanti süresi içersinde olmasına dikkat edin. Bunun nedeni almış olduğunuz araç düzgün ve yeni bir araç olmalı ki bakımları düzenli olarak yapılmış, garanti süresinin devam ettiği bir araç olmalıdır. Bu durumu da kesinlikle alacağınız firmaya sorunuz. Rent A Car Silifke’de bulunan birçok araç kiralama firması iyidir ancak siz yine de bu durumları gözden geçiriniz.

Aracı Teslim Etmeden Önce Kontrol Ediniz

Aracın kaportasını kesinlikle kontrol edin. Kontrol esnasında herhangi bir yerinde çizik, kesik, vuruk izi varsa bu durumu imzalayacağınız sözleşmeye kesinlikle yazınız. Çünkü arabaların farı kırılabilir, çatlayabilir, lastiklerde, jantlarda herhangi bir problem olabilir. Kesinlikle bu durumları muhakkak sözleşme kâğıdının içersine yazın. Bunları yapmazsanız daha sonra dönüşte arabayı bırakırken ekstra maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Ancak Ren A Car Silifke’de bulunan firmaların bir çoğu işlerini iyi yaptığından dolayı böyle problemlerle sık karşılaşmazsınız.

Bazı rent a car firmaları aracın deposunu boş veya dolu verebilir. Eğer boş bir şekilde araç alınmışsa boş bir şekilde bırakılması gerekir. Ancak dolu bir şekilde alınmışsa dolu bir şekilde bırakılması gerekir. Rent A Car Silifke’de bulunan firmalar genel olarak deposu boş bırakmaktadır.

İlgili Yazılar

Silifke ve Mersin Rent A Car

Silifke ve Mersin Oto Kiralama

Silifke Rent A Car

Telefon Yol Tarifi WhatsApp